Vakantiehuis huren Tarn, Lot et Garonne
Vakantiehuizen aan rivieren, rivieren, rivieren...

Rocamadour

"Falaises"aan de Lot

Villeneuve sur Lot

Grotten

Foie Gras...

Pont de Valantre (Cahors)





Drie grote rivieren
Net ten zuiden van de Dordogne komen we in een gebied van nog drie, minstens zo mooie, rivieren. De Lot, Tarn en de Garonne stromen door het gemoedelijke tradionele Franse platteland, met prachtige historische plaatsen. Eigenlijk zijn deze regios, waartoe wij ook Quercy, de Gers en de Aveyron en een stukje Gascogne rekenen, minstens zo mooi als de Dordogne, alleen ietsje verder en een stukkie minder druk!Rocamadour met o.a. Grotte de Merveilles
We beginnen gelijk maar met een van de hoogtepunten in het departement Lot. De oude bedevaartplaats Rocamadour ('Le lutin de Roquefraiche') is beroemd om haar enige straat met oude huizen tegen de rotswand van een diep ravijn. wilt u zich de klim naar boven bespraren in de warmte, dan is er een toeristisch "treintje". Overigens is er, ook met de kinderen, in en rondom Rocamadour genoeg te doen. Er is het Forêt des singes (apenbos), la Féerie (mini-wereld met trein en lichtjes), Au royaume des Abeilles (met alles over bijen), Rocher des Aigles (roofvogel en papegaaienshow) en natuurlijk in het centrum de Grotte des Merveilles.Gouffre de padirac, Cahors, St. Cirq Lapopie, Conques, Entrayques, Rodez en Cajarc
In de buurt vindt U de Gouffre de Padirac. Deze open grot, als het ware een diepe put in de aarde met aansluitend een 10km lange onderaardse rivier. U kunt er een magnifiek boottocht onder de grond maken. Nog wat zuidelijker komt U in het zeer schilderachtige Cahors (wijn!). Deze mooie stad is vooral beroemd vanwege haar machtige Valantrébrug. Op verkenning door de vallei van deze machtige rivier met aan weerszijden prachtige wijngaarden komt U langs prachte dorpjes/stadjes. Stroomopwaarts is de rivier ingesleten in de rotsen. Stap eens op een van de rondvaartboten en bezoek, hoog op de falaise (rots) het pittoreske dorpje St. Cirq Lapopie of het middeleeuwse Cajarc. Verder naar het noorden is Figeac een mooie stad. Verder naar het oosten vindt u in de vallei van de Lot het onbedorven vestingstadje St. Côme d'Olt, onbetwijfeld hoogtepunt Conques met de Abbaye de St. Foy, Entrayques en naar het zuiden de stad Rodez.Aveyron, Montauban, Gorges du Tarn en Cordes sur Ciel
Tussen Lot en Tarn, stroomt de Aveyron, welke bij de mooie stad Moissac (abdij st. Pierre, Chasselasdruiven) uitmondt in de Tarn. In de omgeving vinden we mooie stadjes zoals Montauban (musée Ingres) aan de Tarn en Auvillar aan de Garonne. De Gorges zijn prachtig met hooggelegen dorpjes voorzien van vestingwerken. Maak de klim maar eens naar het kasteel in Bruniquel. Naar het zuiden ligt, zoals u al vanuit de verte zult zien, hoog op een berg, Cordes sur ciel. De oude stad met stadswallen en poorten lijkt in de lucht te zweven.Verder naar het zuiden liggen dan de Gorges du Tarn. De Tarn is natuurlijk goed bekend bij de wildwatersporters, maar vooral de ongerepte natuur, met hoogtepunten zoals Pas de souci, Point sublime, Chaos de Montpellier-le Vieux, la Malène en Causse Méjean, is kenmerkend voor de regio.
Albi en Castres, Toulouse-Lautrec en Goya
Volgens kenners staat het mooiste gotische gebouw van Zuid-Frankrijk in Albi. Vorm Uw eigen oordeel en breng een bezoek aan de bakstenen kathedraal Ste. Cécile uit de 13e en 14e eeuw. Albi kent verder mooie grote pleinen, renaissancehuizen en tuinen. Het is de geboortestad van de beroemde impressionistische schilder Toulouse-Lautrec.Castres is het centrum van de textielindustrie, met ook het musée Goya, met nogal wat stukken van de meester zelf. De stad Toulouse heeft nogal wat hoogtepunten zoals de kerk Les Jacobins, Musée des Augustins, Baselique de St-Sernin en Hôtel d'Assézat. De stad een beetje zat? zoek dan een ontspannen plekje aan het Canal de Midi of aan de Garonne. Ten zuiden van de stad ligt een ruimtepark, cité de l'Espace.
Gascogne, Armagnac, Gers, Auch, Agen, Villeneuve
In de Gascogne liggen vlak bij elkaar 2 bezienswaardigheden. De eerste is het vestingsplaatsje Larressingle met 13e eeuws met stadswallen. Condom heeft een kathedraal, maar is vooral bekend als het centrum van de Armagnac (doet denken aan Cognac) met gelijknamig museum. In het departement Gers ligt de mooie stad Auch, een flinke klim leidt tot de kathedraal Ste. Marie. Maar de stad is vooral befaamd vanwege haar goede restaurants, waar foie gras de canard (dus van de eend ipv van de gans, zoals in de Périgord) hoog in het vaandel staat.Agen aan de Garonne is het centrum van de Franse rugby en de pruimenteelt en de mensen zijn nergens in Frankrijk zo tevreden als hier! Weer noordwaarts komen we weer aan de Lot met al z'n prachtige chateau's en wijnhuizen. Villeneuve is een mooie oude stad met stadspoorten.















